Hory zážitků v zimě i v létě

Černý Důl - perla krkonošských hor

Resort Aurum Černý Důl je situován do klidné části Krkonoš v těsném sousedství Krkonošského národního parku a splňuje nejnáročnější požadavky pro prožití aktivní rodinné dovolené. Atraktivní oblast východních Krkonoš s nejvyšším bodem Jelením vrchem (1024 m. n. m.) umožňuje celoroční vyžití. Na své si zde přijdou milovníci zimních a letních sportů, ale i odpočinku a procházek.

V Černém Dole nedávno vyrostl lyžařský areál, ve kterém najdeme sjezdové tratě různé obtížnosti, ale i jeden z největších a nejlépe vybavených Kid Parků v českých horách. Z městečka vede několik udržovaných běžeckých stop a také celá řada značených tras pro pěší turisty i pro cyklisty.


Aktivní dovolená

Zimní sporty

Skiareál Černý Důl (684 m. n. m.) patří mezi vyhledávané lyžařské lokality. Široké sjezdovky ocení především rodiny s dětmi, ale i zkušení lyžaři, kteří zde najdou prostor na zdokonalování svých dovedností. Nahoru vás bezpečně vyvezou dvě sedačkové lanovky.

Součástí areálu je i půjčovna lyží, lyžařská škola, KID PARK s plným zázemím pro nejmenší lyžaře, zábavná trať Funline s časomírou.

Alternativou k místním lyžařským tratím je lyžařský areál v Jánských Lázních nebo v Peci pod Sněžkou. Skiresort Černá Hora – Pec, to je 50 km sjezdovek na jeden ski pass. Na své si přijdou i běžkaři. Z městečka vede do okolních hor několik udržovaných běžeckých stop. Vychutnejte si zimní přírodu východních Krkonoš.

Parkování v areálu je zdarma. Pro hotelové hosty zajišťujeme bezplatně lyžařský shuttle bus hotel Aurum - skiareál Černý Důl.

Skiresort Černý Důl

Skibus

2 sedačkové lanovky

5 pomových lanovek

Fun park

10 běžkařských tratí

12 sjezdovek

Půjčovna

lyžařská škola

Apres ski

Parking zdarma

Více informací a aktuálních novinek ohledně Ski areálu naleznete zde: www.skiresort.cz

Turistika a výlety

Co podnikat v létě?

Pro turisty a milovníky outdoorových aktivit je Černý Důl jako stvořený. Desítky kilometrů turistických tras uspokojí sváteční chodce, ale i vášnivé turisty. Dejte si výšlap na Černou horu, Tetřeví boudy nebo Jelení vrch a kochejte se dechberoucími výhledy.

Určitě si nenechte ujít návštěvu Jánských Lázní a přilehlé Stezky korunami stromů Krkonoše. Pokud vás baví historie, nesmíte minout naučné stezky Sv. Barbory a Berghaus a muzeum Podzemí Krkonoš, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací o hornické historii oblasti. Za vidění stojí i vápencový lom, z jehož blízkosti je nádherný pohled na celý Černý Důl v pozadí s Černou Horou.


Sportovce potěší pravidelně upravované venkovní tenisové kurty a multifunkční hřiště, teenagery sjezd Černé hory na koloběžkách. Pohled na svět si užijete i z koňského sedla – výlet na koních pro vás bude skutečným zážitkem. Milovníkům adrenalinu se rozproudí krev při paraglidingu

Pokud rádi brázdíte hory na kole a nevadí vám kopcovitý terén, Krkonoše jsou pro vás to pravé. S cyklostezkami v okolí Černého Dolu vás rádi seznámíme.